צלילות מודרכות

צלילה מודרכת הינה צלילת כיף למדריך ולצוללים , המדריכים שלנו מתמצאים ויודעים היטב את אתרי הצלילה המובחרים , המדריכי צלילה שלנו יראו לכם את האתר שביקשתם ויתאמצו כמה שיותר למצוא בשבילכם בעלי חיים שונים על הדרך ולעזור בזיהוי דג או בעל חיים מסויים , כי אתרי הצלילה באילת מהיפים ביותר שנחשב ליעד תיירותי בעולם , מלאים שוניות אלמוגים צבעוניות וחלקם נדירות , אוניות טרופות ( סטיל , יתוש , סאן בואט , הטורקית , האיילה , סירת הדייג , אוניית הזכוכית … ) . ים אדום במיוחד אילת תמצאו יותר משרות אלפי בעלי חיים תת ימי . וכמובן המדריכים ישמחו מאוד לקחת אותכם לאתרי הצלילה הכי יפים באילת ,חלק גדול מאוד לאתרי הצלילה באילת קרובים מאוד לחוף , שירותי ההסעות של מועדון צלילה פלמה, לצלילות מודרכות יקחו אותכם לרוב אתרי הצלילה .

עומקים לאתרי צלילה

עד 30 מטר:

פרדייס , יתוש , קאצא , שמורת האלמוגים , סטיל , הקניון או הנחל התת ימי , הפירמידה (+)

עד 18 מטר:

אוניברסיטה , שולחנות נפטון , סטיל , שמורת האלמוגים , סלע משה , אוניית הסן בואט , אוניברסטה , אתר המערות , האיגלו …

 

קצת הסבר על אתרי הצלילה באילת:

הסטיל

בראש ובראשונה , האתר הכי מבוקש ואהוב על צוללים ישראלים , אחד מאתרי הצלילה הכי פופולרים באילת . מגיע אליו גם לא מעט תיירים מרחבי העולם שבאים לצלול באילת, הסטיל הינה אונייה טבועה או טרופה אוניית מלחמה או אוניית טילים , בעלת סיפור היסטורי מדהים , הוטבעה בשנת 1994, הספינה משמשת כשונית לאלמוגים ומאז גדלו עליה מלא אלמוגים וצמחים שונים , וכיום נחשבת לבית של כמה בעלי חיים שאפשר להיתקל בהם ברחבי האוניה כמו מורנות ענק , דגי לוקוס , זהרונים ועוד … ואם יש מזל אז יעבור לידינו צב ים בשביל לומר שלום
עוד לא סיימנו יש עוד סטיל אחד – צלילת לילה לסטיל , וזה כבר שונה מצלילה רגילה ושונה מאיך שהיא נראית באור יום , הסטיל בלילה נראית כמו אונייה או סירת רפאים מאוד שקטה , אבל אפשר להיתקל שם בכמה בעלי חיים קצת מוזרים וביצורים ליליים מאוד יפים , מומלץ לעשות התמחות נדרשת בשביל לצלול לסטיל בלילה ( מדובר על עומקים מ 15 מטר עד 27 מטר)

המיקום של הסטיל : מסעדת המפלט האחרון אחת המסעדות הוותיקות בעיר אילת , נכנסים לחוף הוויליג ומסתכלים ישר לכיוון קו מצופים , מאוד קל למצוא את היהלום של הים האדום.

אתר המערות:

היהלום שבכתר , הקסם של הים האדום , עומק רדוד 5 – 6 מטר נמצא בחוף הדרומי , הצלילה עצמה מספקת תחושה של קסם יופיו של הטבע , שפעם של דגים ובעלי חיים הנמצאים שם , אלמוגים צבעוניים מסוגים שונים באתר אפשר לפגוש כמה דגי תוכי למיניהם , ברקודות , נימו ודורי , תמנונים .. ואם נהיה ברי מזל אפשר להיפגש עם צבי ים , חתולי ים , מורנות וכוכבי ים ביוחד הכוכב ים דוקרנים ( כוכב ים מאוד ארסי) הכי יפים שראינו , ואם נצלול לכיוון המדרון ניפגש שם עם צלופחים היוצאים מבטן האדמה וגם אם יהיה לנו מזל ניפגש עם כריש לוויתן ומנטה שהגיעה בשביל להתעופף בזרם הדרומי ואולי דגי ענק ויוצורים אחרים שיצאו מהעומק בשביל להתחמם קצת או לתפוס קצת שיזוף .

המערות עומק אפשר לרדת ל 30 מטר לאורך הדרך למטה שטח מלא צמחיה עד עומק 22 מעל עומק זה כבר פוגשים גן עדן של אלמוגים וצדפות וכונכיות גדולות במיוחד – שימו לב הבעל החיים עדיין נמצא בפנים אז לא להציק – .

היתוש:

אוניה טרופה , סירה קטנה וויטנאמית , סירת מלחמה עומק 30 מטר ומעלה , לצלול באתר הזה , זה כמו להיות במים מאוד כחולים ועמוקים , שלווה שמשתרעת על המקום . היתוש הפך להיות ריפוד לאלמוגים שנמשך לעומק עד 45 מטר.

סלע משה:

הסלע הגדול , התכשיט של אילת , הסלע נמצא בתוך שמורת אלמוג , סלע ענק ביותר שגדלו עליו המון המון אלמוגים , הסלע מרוב שהוא גדול פתח את ליבו להמוני בעלי חיים שהפך להיות ביתם וכאלה שמסתובבים סביבו , כמות בעלי החיים שתפגשו שם היא עצומה ואדירה , סיבוב אחד לא יספיק לכם מסביב לסלע , צריכים עוד סיבוב או שניים.

העומק:

אפשר לרדת עמוק יותר עד 45 מטר – מומלץ לתכנן צלילה ולצלול לפי ההכשרה שלמדתם , אפשר לפגוש קיר אלמוגים עצום שימשיך הלאה לכיוון הגנים היפנים , בקיר הזה לעומק 30 עד 35 מטר קצת חשוך שקט ומוכן לפעולה , המקום עצמו נותן אזרה לשמור מרחק מהקרקעית אחד היפים ביותר שצוות מועדון פלמה ראה עד היום

 

הפרדייס:

חוף הוויליג , בין הסטיל לקאצא או אחרי הסטיל לעומק , מהשם שלו גן עדן , אבנים וסלעים גדולים מלאים באלמוגים המפוזרות וצמודות אחת לשניה בקרקעית הים , ביניהם אם נסתכל טוב ניפגש ביצורים עדינים או חתולי ועטלפי ים המתחבאים שם בין הסלעים , עומק נדרש 24 מטר ומעלה , מומלץ לשלב את האתר עם צלילת לילה לסטיל , באור יום אם יהיה לכם המזל הגדול תוכלו גם לפגוש סוסוני ים.

חוף הדקל הקניון:

זה לא קניון של קניות ושופינג , הנחל המתגלגל מהרי אילת בחורף , הגשם פיתח לעצמו מסלול קטן נחל שהמשיך גם למעמקים מרגישים שנכנסים לתוך קניון מתחת למים , שביל חול קטן מצדדיו של של סלעים ודגים ואלמוגים ,
שביל החול מתמשך לעומק יותר מ 43 מטר . שביל המתפל בין שתי קירות שאפשר למצוא מלא יצורים מדהימים.

האוניברסיטה:

האתר קיבל את השם שלו מהאוניברסיטה באילת , מחקרים של האוניברסיטה העברית בירושליים למחקרים תת ימית של הים באילת וים אדום , כאן באתר הצלילה ותוך כדי טיול מתחת למים תוכלו למצוא סימנים ומכשור אשר ישמש את החוקרים באתר , מומחים חוקרים את קרקעית הים ואת תושבי מפרץ אילת . הסטודנטים והמדענים וחוקרים אחרים עוסקים בפעילות בשביל לבצע ניסויים מתמשכים לכל מיני אלמוגים חדשים שגודלים במיוחד באתר הזה .
מגוון גדול של חי וצומח עומק רדוד של 5 מטר אפילו פחות עד לעומקים של 35 מטר.

שמורת אלמוג:

כל צולל בארץ שמע על הקיר אלמוגים בשמורה , הקיר הכי יפה ומושקע באילת , מלא אלמוגים ומגוון רחב וגדול לבעלי חיים , בשמורה אם מתרחקים קצת לכיוון המדרון אפשר להיפגש עם כוכבי ים קלאסים מורנות ו….
אתר השמורה ארוך יחסית אבל האתר ישאיר טעם של עוד ועוד ועוד …
האתר מתחיל מהסטיל וממשיך לכיוון מעבר גבול טאבה.

המסעדה התת ימית:

סיפורי חוויה והרפתקאות , נכון הייתה שם פעם מסעדה שעבדה , והיה מועדון חשפנות המקום גם נוהל לארועים כמו חתונות ועוד.. והחשוב מכולם : המקום גם כיכב בסרטי קולנוע ישראלי , אתר המסעדה הינו אתר ביתי משפחתי בניין שנמצא מתחת למם מתחיל ב 4 מטר ומגיע ל 12 מטר בקרקעית בחלקו המזררחי , מסביב למבנה יש חלונות זכוכית שאפשר להציץ פנימה , מאז שסגרו קשה לראות שם אנשים רק הבעלים בא לסיבוב קטן אבל הרבה מאוד פעמים רואים בפנים חתולים שהסתננו פנימה ושם נוצר אטרקציה בין החתול לצולל , שפע של דגים ובעלי חיים שונים מסביב לחלונות ,החלק השני של המסעדה מתחיל בעומק 12 מטר ומגיע עד לעומק 23 , נכון רצפת חול עם כמה אבנים שגידלו עליהם אלמוגים.

אפשר למצוא באזור שולחנות ופסלים , מיטת שיזוף שגדלו עליה גם אלמוגים , ואם מתרחקים דרומה לעומק 33 מטר תיפגשו עם אלמוגים מאוד מיוחדים באילת ונדירות בים אדום . מזרח למסעדה נמצאת גם כן הפירמידה , אתר הפירמידה מגיע לתחתית האתר בערך 33 מטר , באתר עצמו אפשר למצוא גן או פארק שלם של צדפות מסוגים שונים צדפות שמכילות בפנים בעלי חיים.

palma diving resort​

לקוחות ממליצים:

Ilan Shaya
Ilan Shaya
2023-08-20
איגור מקצוען אחלה מועדון
oriel fried
oriel fried
2023-08-16
היינו לצלילה ראשונה במועדון היה stunningggggggg מדהים ברמות אחרות עידו המדריך יחד עם סשה פליקס ועמית הובילו אותנו בביטחה ובצורה מקסימה נהנינו מכל שניה אל תוותרו בשום אופן על התמונות כי זה מה שנשאר ולכו רק למועדון הזה תודה עידו!!!!!
ורדה נסימי
ורדה נסימי
2023-08-16
עשיתי צלילה היום פעם ראשונה היה שלמות תודה לעמית המדריך שסבל את השיגעונות שלי אין עלייך אלוף ממליצה לכולם!!!!לכם מועדון צלילה אין עליכם נחזור שוב❤️
Itzik Mizrahi
Itzik Mizrahi
2023-08-16
חוויה מטורפת, צוות אדיב וסבלני!!!תודה רבה ממליץ בחום
רואה חשבון שטרית
רואה חשבון שטרית
2023-08-11
היה מעולה בעיקר המדריך עידו האלוף נהנו מאוד אני והבן שלי בן 13 תודה!
Zafi Tayar
Zafi Tayar
2023-08-09
חוויה מקסימה, שרות מעולה מדריכים סבלניים ורגועים מומלץ בחום
Moti B
Moti B
2023-08-08
Dennis and Ilya are great instructors!
Yulia Gafiatov
Yulia Gafiatov
2023-08-06
הזמנו צלילת היכרות משפחתית בחוף המערות בבוקר יום שבת. הצוות עשה לנו הדרכה מפורטת וליווה אותנה במשך כל הצלילה. חבר'ה מדהימים, מקצועים, סבלניים מאוד (לי היה פחד לרדת מתחת למים), אך בעזרתם נהנתי מאוד ואשמח לחזור שוב. לכולנו זו הייתה חוויה בלתי נשכחת! גם הזמנו צילומים. עכשיו יש גם מלא תמונות וסרטוני וידאו לכל אחד🤩. המון תודה רבה🙏🙏🙏
עומר פסח
עומר פסח
2023-08-06
עברתי בסוף יולי תחילת אוגוסט קורס כוכב ראשון ושני בפלמה מקום קטן יחסית עם יתרונות של מקום קטן, יש כיתה ממוזגת, חנויות אוכל ליד, סופר, אווירה ואנשים טובים, משפחתיות מהרגע הראשון, אחלה וויבים, חופשיות. צלילות בים מהצלילה הראשונה שנמצא מרחק הליכה של לעבור את הכביש. נדב המדריך היה מעולהה, פירט על הכל בגובה העיניים וגם מעבר למה שצריך, תמיד עונה על שאלות, תשוקה להדרכה, יחס מדהים ואישי לכל חניך, מקצוענות מן השורה הראשונה והכי חשוב מצלם טיל בגופרו, ממצאים מצורפים כהוכחה 😄 אה ויש לו גם יכולת לזמן דולפינים כשהוא רוצה שזה טוב לנו 🤙🤙 היום מתחיל ב9 9 וחצי באווירה טובה ונגמר בין 14 ל17 באווירה טובה תלוי בהספק של היום כל יום 2 צלילות ובכוכב שני 3 צלילות ביום ממליץ על המקום ועל המדריך.
ריקי אזריפר
ריקי אזריפר
2023-08-06
חוויה יוצאת מן הכלל, צוות מקצועי, אדיב, סבלני וקשוב, נהננו מאוד וכמובן שנשוב גם בפעם הבא ❤️❤️❤️
Call Now Button